MIERZEJA WIŚLANA

Wyjątkowy zakątek

Mierzeja Wiślana jest przez wielu uważana jako najpiękniejszy region Polski.

Nas nie trzeba o tym przekonywać, gdyż właśnie też tak uważamy. Dzięki naszej wygodnej lokalizacji możemy podziwiać wszystkie zróżnicowane dobra tego zakątku. Sztutowo oraz mieszczący się tutaj VIP House Apartamenty jest dobrym miejscem za korzystanie z uroków tego regionu.

10
klimatycznych

miejscowości

10 zróżnicowanych miejscowości i każda z nich oferuje atrakcje zarówno dla najmłodszych do najstarszych czy dla bardziej leniwych lub wymagających, od kultury i historii aż po szeroko rozumianą rekreację.
Aby umilić Państwu czas postaramy się przybliżyć najciekawsze atrakcje tego wyjątkowego regionu.

Plaże Mierzei Wiślanej

Najpiękniejsze plaże, nie tylko w Polsce ale i w Europie bez dwóch zdań znajdują się na Mierzei Wiślanej. Skrzypiący drobny piasek na szerokich plażach to jest to...

Trasa rowerowa R10

Ponad 50-kilometrowa droga rowerowa przez lasy Mierzei Wiślanej. Położenie między wodami Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, przecinająca lasy i miejscowości Mierzei Wiślanej prowadzi od Mikoszewa aż do granicy z Rosją w Piaskach. Przypominamy, że rowery są u nas dostępne!

Muzeum Zalewu Wiślanego

Muzeum Zalewu Wiślanego jest oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Prezentuje historię rybołówstwa i szkutnictwa nad Zalewem Wiślanym. Zwiedzający maja okazję zobaczyć jednostki pływające charakterystyczne dla tego obszaru oraz poznać historię połowu ryb na tym akwenie.

Góra Pirata

Punkt widokowy usytuowany około 50m nad poziomem morza to idealne miejsce dla miłośnika przyrody. Góra Pirata, na której znajduje się owy punkt mieści się kilka kilometrów za Krynicą Morską w kierunku Piasków.

Stary Port Rybacki

Stary, ale wciąż działający jeszcze port rybacki w Kątach Rybackich, to chyba ostatnie miejsce nad Zalewem Wiślanym, gdzie można jeszcze poczuć prawdziwy klimat rybołówstwa.

Przekop Mierzei Wiślanej

Przekop ma być otwarty w 2022 roku i ma łączyć wody Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską. Dla turystów jest przygotowany specjalny punkt widokowy.

Rezerwat Mewia Łacha

Rezerwat przyrody Mewia Łacha został utworzony w 1991r. W całości zajmuje powierzchnię 150 ha, z czego 19 ha znajduje się na obszarze Wyspy Sobieszewskiej, a 131 ha po stronie Mikoszewa, na wschód od ujścia Przekopu Wisły. Jest miejscem lęgowym i odpoczynku różnego rodzaju ptaków.

Stajnia u Bohuna

Stajnia u Bohuna w Sztutowie proponuje Państwu szeroką gamę możliwości skorzystania z tak pięknego i aktywnego wypoczynku, jakim jest jazda konna. Jedną z największych atrakcji naszej stajni są wyjazdy konne po pięknych, nadmorskich terenach, a także naukę jazdy konnej.

Kościół w Stegnie

Dla turystów poszukujących odmiennych wrażeń niż plażowanie, dużą atrakcją będzie kosciół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to ryglowa świątynia, wzniesiona w latach 1681-83, na miejscu nieistniejącego, spalonego w pożarze, kościoła gotyckiego.

Krynica Morska

"Najmniejsze miasto w Polsce" - zapewnie nikt w sezonie letnim w to nie uwierzy. Słynny kurort z klimatycznym portem jachtowym i punktem obowiązkowym jakim jest latarnia morska.

Trasy Nordic Walking

Ruch to samo zdrowie! Trzy wytyczone ścieżki Nordic Walking pośród sosnowych lasów to sama przyjemność obcowania z naturą.

Most Czterech Pancernych

Most na rzece Wisła Królewiecka, to nie tylko zabytek jako budowla drogowa ale również miejsce kręcenia kilku scen serialu Czterej Pancerni i Pies.

Marina w Sztutowie

Tuż obok Mostu Czterech Pancernych znajduje się klimatyczna Marina, gdzie możemy wypożyczyć łódź motorową, kajaki czy rowery wodne, a także zjeść a wieczorkiem potańczyć.

Przekop Wisły/Prom

Ujście Wisły zostało uregulowane za pomocą przekopu z 1895 roku. Dziś jest tutaj przeprawa promowa, skąd możemy się udać na Wyspę Sobieszewską.

Muzeum Stutthof

To zdecydowanie najtragiczniejsza karta historii tego regionu. Muzeum mieści się na terenach byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof, przez który przeszło około 110 tys. więźnów z czego około 60 tysięcy straciło życie.Miejsce warte zobaczenia ale dla dzieci od 12 roku życia.

Kamienie graniczne w Przebrnie

Kamienie wyznaczały granice Wolnego Miasta Gdańska z Niemcami, które zostały ustalone na mocy Traktatu Wersalskiego, ustanawiającego ład po I Wojnie Światowej..

TOP